Říjen 2018

Smích jako lék

29. října 2018 v 19:01 Others
V dnešní uspěchané době je člověk prakticky neustále vystavován stresu. Téměř na všechny jsou občas kladeny až příliš vysoké nároky či očekávání. Ve škole jsou děti často zahlceny spoustou úkolů, které jim zaberou celé odpoledne, výuka nepodporuje jejich kreativitu a fantazii a mnohdy vyvolává jen strach a obavy ze špatných známek. V práci zase chtějí po zaměstnancích co nejvíce práce, za co nejkratší dobu, bez ohledu na duševní zdraví a pohodu onoho člověka.
Dokonce ani maminky na mateřské dovolené na tom nejsou lépe. Jejich kamarádky jsou vždy perfektně upravené, dítka hodná a dům uklizený. A taková mladá maminka, která má doma neposedného rošťáka, nebo ubrečené malé miminko, mastné vlasy, ušpiněné tepláky a ve dřezu hromadu neumytého nádobí, co kvůli dítěti nestihla umýt a je unavená z nedostatku spánku, si často říká, kde dělá chybu, když ony to zvládají, jen ona ne...

Zkrátka... dnešní doba už je taková. Ale ať už máte jakékoliv problémy, obavy, nebo starosti, neměli bychom zapomínat věci, které nám dokážou vyvolat úsměv na tváři a radost v srdci. Ať už je to radost z dobře odvedené práce, úspěchy vašeho dítěte, hezká vzpomínka, nebo maličkosti všedního dne, vždy bychom měli mít důvod k úsměvu. Protože smích je kolikrát ten nejlepší lék. :)


Např. já dneska v jednom zverimexu u nás ve městě objevila zvířátko, které mi přišlo neuvěřitelně roztomilé. Říká semu "vodní dráček" a tohle malinké vodní stvoření mi okamžitě vykouzlilo svým vzhledem úsměv na tváři a jakmile jsem přišla domů, musela jsem si ho nakreslit. Byl to opravdu krásný pocit, po dlouhé době opět vzít do ruky tužku a kreslit. Sice je kresba podle předlohy a trvala mi necelou hodinku, ale i tak mám z ní radost.


A Co dnes vykouzlilo úsměv na tváři vám? Napište mi do komentářů. :)

Háčkované ponožky 0-3 měsíce

24. října 2018 v 18:56 Háčkování
Jako další část svého setu jsem uháčkovala tyto úžasné ponožtičky. :) Tentokrát návod není můj - pracovala jsem podle videa, které naleznete níže. Je tam moc hezky a sroumitelně popsaný postup, takže to určitě zvládnete.

Použila jsem stejný materiál jako u rukaviček a háček č. 4. Spotřeba je taktéž minimální, zato výsledek vás opravdu potěší. :) Není to nic co by trvalo uháčkovat nějak dlouho takže za hodinku, nebo za dvě máte hotovo, takže směle do práce. :)

TIP
  • Paní ve videu začíná tak, že uháčkuje 4 ŘO, spojí pevným okem do kruhu a pak háčkuje 6 KS doprostřed vzniklého kruhu. Mě jako lepší možnost přišlo udělat magický kroužek a do toho uháčkovat 6 KS. Výsledek je stejný, ale je jen na vás, s čím se vám líp pracuje.
  • Ponožky dozdobte nějakým tím knoflíkem, nebo háčkovanou kytičkou - uvidíte, jak váš výrobek zrazu ožije :)

Tady je moje práce podle tohoto videa. :) mě osobně se líbí a jsem na sebe pyšná. :DA tady už slibovaný návod. :)


Háčkované rukavičky 0-3 měsíce

22. října 2018 v 20:15 Háčkování
Jak jsem slíbila, přidávám zde návod na háčkované rukavičky pro miminko. :) Nakonec jsem se rozhodla, že se pokusím vám postup i nafotit, nicméně dny jsou s přicházející zimou stále kratší a světla bylo málo. :/ Každopádně i tak doufám že se vám návod bude hodit :)


Háčkovaný zimní set pro miminko

22. října 2018 v 13:01 My diary
Do dnešního dne jsem háčkovala spíše věci pro sebe, nejrůznější šátky, ponožky, rukavice, občas nějaké to zvířátko, nebo čepici pro svou prvorozenou dceru. Ovšem se zjištěním, že do naší rodiny brzy přibude další malá princezna jsem se rozhodla uháčkovat i něco pro miminko. Jelikož máme termín teď v prosinci, bude to setík skládající se z rukaviček, čepičky a ponožtiček o velikosti 0-3 měsíce.
Do porodu mi zbývají necelé dva měsíce, většinu věcí už máme přichystaných, tak na to mé "motání" mám konečně trošku času. :) Postupně sem přidám návody a fotky ke každému dílu tohoto setu. Všechny jsou velmi jednoduché a zvládne je i úplný začátečník. Jako první přidám návod na rukavičky, který zde můžete očekávat již dnes večer, nebo během zítřka. Všem vám přeji krásný den. :)Pár slov na začátek...

18. října 2018 v 20:45 My diary
Jsem obyčejně neobyčejná holka, co se jako spousta dalších rozhodla založit blog. Nikdy jsem to nijak neplánovala a vlastně jsem si ani sama nemyslela, že bych něco takového mohla dělat. Nicméně jedna kamarádka nedávno s blogováním také začala a přemluvila mě, abych to zkusila taky. Tak jsem si řekla proč to nezkusit... může to být zajímavý způsob, jak prezentovat svou tvorbu, něco se naučit apod. :)

Pro začátek bych mohla napsat něco o sobě. Miluji zvířata a přírodu všeobecně. Má tvorba je proto často spjata s tímto. Věnuji se kresbě, malbě, amatérskému psaní příběhů, ručním pracím jako je třeba pletení, háčkování, nebo jiným zajímavým technikám. Na tomto blogu můžete tedy očekávat ukázky z mé tvorby, tutoriály, nebo postřehy z mého života.

Ať už jste na mém blogu z jakéhokoliv důvodu, doufám, že se vám tu bude líbit. To je ode mě prozatím vše. Brzy snad budete moci očekávat další články. Do té doby si užívejte nádherného podzimu, který momentálně vládne přírodě. :)