Rychlokostým na Halloween v MŠ

8. listopadu 2018 v 19:48 |  My diary
Dcera šla asi po týdnu, kdy celou dobu ležela v posteli s pořádnou rýmou do školky. Vše probíhalo jak má - přišli jsme, přeslékla se, dala mi pusu a šla do třídy... ani jsem nečekala, že po týdnu stráveném doma to půjde tak dobře. Už jsem se chystala odejít, když v tom mě na nástěnce zaujal jeden barevný plakátek na kterém stálo, že ve školce bude pro děti nachystaná Halloweenká akce v kostýmech. To je skvělé... děti si to určitě užijí a bude to moc super... každé dítě si rádo obléká kostýmy. Řekla jsem si. Optimismus a radost z plánované akce mě ale velice rychle přešel, když jsem se podívala na datum konání. Halloween ve školce totiž bude hned druhý den a já mám tím pádem jen pár hodin na vymyslení a sehnání kostýmu.

Jelikož u nás ve městě není žádná pujčovna kostýmů, zbývaly mi jen tři možnosti. Buď by zůstala ten den doma, což by jí bylo líto že o to přišla, nebo bych jí koupila nějaký kostým z aktuální nabídky kauflandu, ale zároveň bych riskovala, že stejný kostým budou mít další 4 děti a jako poslední možnost se nabízela výroba vlasního kostýmu.
A tak jsem se po chvilce uvažování rozhodla vytvořit vlastní kostým.
Doma jsem tedy prolezla všechny skříně a šuplíky, abych zjistila co doma mám a co bych asi tak mohla použít. A nenašla jsem Vůbec nic. :D Frustrovaně jsem si sedla do dceřineho pokoje a uvažovala, že přeci jen koupím nějaký ten kostým čarodějnice, nebo přes ní přehodím prostěradlo a řeknu že je duch. A pak jsem pohledem spočinula na zeleném plyšovém papouškovi a plastové šavli a najednou jsem přesně věděla, jaký kostým vyrobím. Má dcera se na jeden den promění v malou pirátku.
V pytli, ve kterém jsem měla nachystané oblečení pro charitu jsem vyhrabala staré rifle a triko, vzala do ruky nůžky a za chvíli bylo hotovo. :) Přidala jsem ještě svůj šátek, nějakou bižuterii, pásku přes oko a zrazu jsem měla doma místo roztomilé princezny malou pirátku.


A jak to celé dopadlo? I když jsem si kostýmem nebyla jistá a večer uvažovala nad tím, jestli jsem neměla přeci jen koupit nějakou tu čarodějnici nebo princeznu, pirátka sklidila až nečekaný úspěch. Všem ve školce se líbila a učitelky chválily mou kreativitu. Takže příští rok jdu do výroby vlastního rozhodně zase. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama